Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Raamatupidamisteenus

Kellelt küsida raamatupidamist?

Paljud väikeettevõtted alustavad ilma raamatupidamiseta, kas selleks, et ettevõte kiiresti käivitada või raha säästa. Mingil hetkel vajab aga iga ettevõtte omanik rohkem abi oma rahaasjade haldamisel ja mõistab, et peab otsima hea raamatupidaja https://financeplus.ee/teenused/raamatupidamine/. Kuid mitte iga ettevõtte juht ei tea, kuidas leida õiget raamatupidamist.

Igal raamatupidamisettevõttel on oma erialad ja teenused, mistõttu on õige raamatupidamisteenuse valimise raske. See artikkel aitab teil õppida, mida raamatupidamisteenus peaks pakkuma ja milliseid küsimusi esitada, et leida mitte ainult raamatupidaja, vaid ka usaldusväärne äripartner.

Kaalutlused raamatupidaja valikul


Kui teate, et vajate abi oma väikeettevõtte rahaasjade haldamisel, on esimene samm välja selgitada, millist abi vajate ja milline eelarve teil on, et saaksite seda teavet oma valikute suunamiseks kasutada.

Kui suure töömahuga raamatupidajat on tarvis?


Paljud väikeettevõtted ei vaja täiskohaga või isegi osalise tööajaga raamatupidajat. Neil lihtsalt ei ole piisavalt finantstehinguid, et hoida raamatupidajat iga päev hõivatud. Aga kindlasti võivad nad abi vajada aasta lõpus, kui maksude aeg kätte jõuab ja eelarveaasta tuleb sulgeda.

Regulaarsete finantsülevaadete saamise ja aastaringselt ajakohastatud raamatupidamise eelised võivad aga õigustada igakuiste teenuste eest tasumise lisakulusid ning võiksite kaaluda rohkemat kui lihtsalt maksude ettevalmistamise teenust.

Milliseid teenuseid vajate?


Enne raamatupidamise sisseostmist on kasulik teada, milliseid teenuseid üldse pakutakse, et saaksite otsustada, mida täpselt teie ettevõte vajab.

Raamatupidamise alla kuuluvad
  • Palgaarvestus: raamatupidaja tegeleb iseseisvalt kõigega, mis on seotud palga arvutamise, kinnipeetavate summade määramisega ja kõige muuga.
  • Nõustamine: hea raamatupidaja oskab ka nõu anda.
  • Maksude planeerimine: Maksude ettevalmistamine on teie maksudeklaratsiooni koostamise protsess, seevastu maksuplaneerimine on täiustatud teenus, mis saab optimeerida ettevõtte maksuolukorda.
  • Finantsaruandlus ja aruannete koostamine: Et edendada teie äri täpsemate aruannete ja prognooside koostamisega, peaks teie raamatupidaja esitama igakuiseid, kvartali- või aastaseid finantsaruandeid, mis annavad teile ülevaate teie ettevõtte seisust.
  • Finantsjuht: Raamatupidamisteenusena saab osta sisse finantsstrateegia teenuseid.
  • Ettevõtluse arendamine: Selleks, et saada laenu äri kiiremaks edendamiseks, saab raamatupidaja teha teie ettevõtte auditeid ja hindamisaruandeid.

Mida raamatupidamise otsimise juures silmas pidada?


Kui olete välja mõelnud, miks teil on raamatupidajat vaja ja milliseid teenuseid see raamatupidaja pakkuma peab, on aeg otsustada, millist kvalifikatsiooni sellisel raamatupidajal vaja on. Siin on mõned tegurid, mida jälgida.

Sertifikaadid


Mitte igal raamatupidajal pole kraadi või tunnistust. Kui kõik teie ettevõtte vajadused on raamatupidamine ja finantsaruanded, on sertifitseerimata raamatupidaja palkamine hea võimalus raha säästmiseks.

Kui vajate enamat kui lihtsat raamatupidamist, võiksite otsida sertifitseeritud raamatupidajat. Sellisel isikul on bakalaureusekraad rahanduses või sarnases valdkonnas ning ta on täitnud ranged eksaminõuded.

Olenevalt teenustest, mida oma raamatupidajalt vajate, on ka muid sertifikaate, mida soovite otsida. Sertifitseeritud juhtimisraamatupidaja (CMA) võib aidata ettevõtete omanikel finantstulemusi, laenusid hallata. Sertifitseeritud hindamisanalüütik (CVA) või ettevõtte hindamise (ABV) akrediteeritud raamatupidaja võivad aidata teie ettevõtet hinnata.

Tööstuse asjatundlikkus


Igal tööstusharul on oma rahalised veidrused ja see nõuab mõningaid kohandatud raamatupidamisprotsesse ning raamatupidajad ja ettevõtted on just sel põhjusel spetsialiseerunud konkreetsetele tööstusharudele. Mõned ettevõtted, millele raamatupidamisfirmad on spetsialiseerunud, hõlmavad autoremonditöökodasid, restorane, jaekauplusi, ehitusettevõtteid ja mittetulundusühinguid. Kui leiate raamatupidamisettevõtte, kes tunneb teie tegevusala, saavad nad kiiremini alustada.

Ettevõtte suurus


Valida saab väikestest üheisikufirmadest kuni rahvaraamatupidamisfirmadeni. Teie valik peaks sõltuma sellest, kuidas ettevõte sobib teie ettevõtte kultuuri ja vajadustega. Kas tunnete end mugavamalt suures ettevõttes, mille nime teate, või tunnete, et silmast-silma suhtlemise aeg, mille saate väiksemalt ettevõttelt, on olulisem?

Pakutavad teenused


Iga raamatupidamisfirma pakub oma erinevaid teenuseid. Kui olete esimeses jaotises läbi vaadanud põhjused, miks vajate oma ettevõttele raamatupidajat, peaks teil olema ettekujutus vajalikest teenustest. Kontrollige veel kord, kas ettevõtted, mida kaalute, pakuvad neid teenuseid.

Kasutatud tehnoloogia


Kui kasutate juba oma kontode jälgimiseks tarkvara, peaksite veenduma, et teie valitud raamatupidaja kasutab sama tarkvara või suudab vähemalt andmeid importida teie finantstarkvara.

Kui teie tarkvara on aegunud või te ei kasuta seda, peaksite uurima raamatupidajate pakutavat tarkvara. Mõni pilvandmetöötlustarkvara on loodud ühenduma paljude erinevat tüüpi finantsandmete allikatega ja pakkuma reaalajas finantsaruandlust. See tähendab, et saate jälgida oma ettevõtte finantsseisundit ja saada kõige värskemat teavet kõikjal ja igal kellaajal.

Kust leida õige raamatupidamisteenus?


Kui olete valmis raamatupidamisteenust otsima, pole teil raskusi paljude valikuvõimaluste leidmisega, kuid teie otsing on lihtsam, kui saate seda kõigepealt kitsendada. Kuigi raamatupidaja leiate veebiotsingu kaudu, ei pruugi see olla parim viis hea raamatupidamisteenuse otsimiseks. Siin on mõned paremad viisid potentsiaalsete raamatupidajate leidmiseks.

Küsige sõpradelt ja äripartneritelt soovitusi


Kui teil on väikeettevõte, võib teil olla sõpru, kes omavad ka väikeettevõtteid, või võib-olla on mõni teie tarnija väikeettevõte. Tõenäoliselt töötab keegi teie ettevõttest ja sõprade võrgustikust raamatupidajaga. Kui ei, pidage nõu oma pankuri või isikliku finantsnõustajaga. Nad võivad teada raamatupidamisfirmasid, mis töötavad teiesuguste ettevõtetega.

Kasutage oma sotsiaalseid võrgustikke


Sotsiaalvõrgustikud on kasulikud nii raamatupidajate leidmisel kui leitud raamatupidajate taustauuringu tegemisel. Küsige LinkedInis oma ärisõpradelt raamatupidajat, keda nad soovitaksid. Liituge vestlusgruppidega ja uurige, kuidas teie ettevõttega sarnased ettevõtted oma rahaasjadega toime tulevad.

Kui teil on raamatupidajate loend, mille hulgast valida, võite külastada nende suhtlusvõrgustike profiile, et saada paremat ülevaadet nende äritegevusest. Kas neil on suur kohalolek veebis ja tugev professionaalsete sidemete võrgustik? Kas kliendid on nende teenuseid soovitanud?

One comment

  1. […] tasub tähelepanu pöörata isiku erapooletusele, kogemusele ja soovitustele; sama värk nagu valides väikeettevõttele raamatupidajat. Majandustegevuse raames ei või omanikujärelevalve teostaja olla sama ehitise ehitaja ega olla […]

Comments are closed.